Mit érdemes tudni a kukoricáról?
Az első és legfontosabb, hogy korábban a fedőneve “KUKORCIA” volt, legalábbis nálunk így hívta a kisfiam
De komolyra fordítva a szót, nemcsak finom, hanem nagyon egészséges is, így mindenképpen érdemes a család étrendjébe beiktatni, főleg ha szezonja van. Gluténmentes, így remek alapanyag az arra érzékenyeknek is.

Mi mindent tartalmaz a csemegekukorica?
- Vitamin tartalma: A, B1, B2, B6, C és E.
- Ásványi anyag: Nátrium, kálium, kalcium, magnézium, foszfor
- Nyomelem: Vas, cink, réz, mangán.
Mikortól adható kukorica babáknak?
A kukorica a 9.-10. hónaptól bevezethető a babák étrendjébe, természetesen első körben mindenképp pürésítve, hiszen a kukorica szemek fulladásveszélyt jelenthetnek a gyermekek számára.
Fontos, hogy a főtt kukorica elkészítéséhez csemegekukoricát vásároljunk. A takarmánykukorica frissen leszedett zsenge csöveit is meg lehet főzni, de ez több keményítőt tartalmaz, mint a magasabb cukortartalommal rendelkező csemege fajta, ezért sokkal hosszabb idő alatt puhul meg, és az íze sem olyan finom.
Mire figyelj mikor kukoricát vásárolsz
Friss kukoricát érdemes választani a lehető legjobb íz és tápanyagtartalom érdekében. A következőket érdemes szem előtt tartani a választás során:
Kukorica héja és a szemek: olyat válassz, amin a szemek szép sárgák és nincsenek kiszáradva. A kukorica héja legyen zöld, friss és szorosan illeszkedjen a szemekre.
Kukoricaszem: ha a kukoricaszembe bele tudod nyomni a körmöd és tejszerű fehér lé jön ki belőle a nyomás hatására, akkor biztosan friss és érett.
Méret: Válassz közepes méretű kukoricát, mivel ezek általában édesebbek és puhábbak.

Mire érdemes figyelni, ha kukoricát adunk a babának:
- Alaposan meg kell mosni csak ezután dolgozzuk fel
- Inkább a friss zöldséget vásároljuk és ne a konzerv kukoricát adjuk, ami adalékanyagokat tartalmazhat.
- Pároljuk vagy főzzük.
- Alaposan turmixoljuk össze, ne maradjanak benne darabok, mert az félrenyelést, fulladást okozhat.
- Itt is érvényes az alapszabály, mely szerint egyszerre csak egy új étel bevezetésére kerüljön sor. Ugyanis, mint ahogy számos zöldség vagy gyümölcs a kukorica is okozhat allergiát, bár ez nagyon ritka. De mindenképpen érdemes figyelni a kukorica allergia tüneteire, ha először adunk a babának belőle.
Nemcsak főzve, de grillezve, savanyúságnak eltéve, lisztként is felhasználhatjuk.
A kukorica hatásai:
Figyeljünk arra, hogy először csak kis mennyiséget kínáljunk, ugyanis a kukorica puffaszthat is. Érdemes figyelni, esetleg jegyzetelni a babád reakcióit. Ha nem okoz puffadást, lehet emelni az adott mennyiségen.
Magas rost tartalma miatt könnyíti az emésztést, de ha már egészben eszi a szemeket gyermeked, akkor ne lepődj meg, ha a pelusban is egészben látod viszont őket.
Számos vitamin- és ásványianyag megtalálható benne, melyek a babák egészséges fejlődéséhez is szükségesek.
Kedvenc receptjeimet itt találod, ebből az alapanyagból:
Kukorica tárolása:
Ha túl sok kukoricát vásároltál vagy csak egyszerűen szeretnél néhányat eltenni, a megfelelő tárolás fontos a frissesség és íz megőrzése érdekében:
Héjban: A kukoricát megmosva, héjában is tárolhatod a hűtőszekrényben. Tekerd körbe műanyagfóliával vagy helyezd zacskóba, hogy ne veszítse el a nedvességét.
Főzve és pucolva: Ha megfőzöd a kukoricát, majd a szemeket leválasztod a csutkáról és hűtőszekrényben tárolod, akár 3-5 napig is elállnak.
Ha további kérdésed van gyermeked táplálásával kapcsolatban, keresd szakértőinket: ManóMenü/tanácsadás-oktatás
Prémium minőségű termékeinket itt találod: shop.manomenu.hu
Forrás:
Corn for Babies: Types, Health Benefits, Side Effects & Recipes (firstcry.com)
Kukorica babáknak 👍 frissen és feldolgozott formában is (kukoricainfo.hu)